Smoker
Smoker II
Smoker I
King
King
Queen
 Queen
Prince
Prince
Grillo-kominek
KS-1-400
KS-1-400
KS-2-400
KS-2-400
KS-3-500
KS-3-500
Akcesoria

Czekamy na Twoje przepisy!

Postaramy się aby dział ten stale powiększał się o najciekawsze przepisy na potrawy przygotowywane za pomocą naszych grillo-wędzarni. Zapraszamy do częstych odwiedzin i współtworzenia działu. Czekamy na Państwa przepisy!

Produkty:
  • szynka z kością ok. 10kg (może być również w równych porcjach karkówka z łopatką)
  • peklosól -18 gram do 22 gram / kg mięsa
  • czosnek świeży - 0,06kg
  • pieprz - 0,04kg
  • woda - 1 L
  • osłonki - jelita wieprzowe cienkie różnych rozmiarów (najlepiej jednak - 32)

Sposób przygotowania: od szynki oddzielamy skórę, ze środka wykrawamy kości i miękki tłuszcz, dzielimy szynkę na kawałki o krawędzi 4cm, oddzielamy mięsa całkowicie chude od miejsc tłustych. Mięsa chude mielimy w maszynce do mielenia mięsa przez sitko 10mm. Tłuste mięsa mielimy w maszynce przez sitko 4-5mm. Stosujemy różne sitka, bo mięsa chude mielone na dużym sitku będą bardziej widoczne od zmielonych tłustych części na mniejszym sitku, przez co kiełbasa będzie sprawiać wrażenie bardziej chudej. Zmielone mięso wkładamy do pojemnika lub miski dodajemy peklosól i przyprawy wg podanych proporcji na 10kg mięsa. Ocena walorów smakowych potraw jest indywidualnym odczuciem każdego konsumenta, ale nie dowolnym. Uważa się, że produkty, które mają od 1,8%-2% zawartości soli nie są ani za słone, ani nie dosolone. Po przyprawieniu mieszamy ręcznie mięso do momentu, w którym kleista masa będzie nam odchodziła od dłoni. Wymoczone i opłukane osłonki (jelita) ciasno napełnić masą mięsną nie dopuszczając do tworzenia się pustych przestrzeni , pęta kiełbasy o odcinkach 30cm przekładamy przez laski i pozostawiamy w przewiewnym miejscu na jeden dzień do obsuszenia i przepeklowania mięsa.

Wędzenie: kiełbasę wiejską wędzimy w naszej mobilnej Grillo-Wędzarni, początkowo w rzadkim dymie i temperaturze 55C przez 30 minut, potem w dymie gęstym przez 60 minut. Pieczemy w rzadkim dymie przez 30 minut, aż osiągniemy brązową barwę. Kiełbasa po wychłodzeniu do temperatury 18C na przekroju będzie różowa, jeśli użyjemy zwykłej soli; kiełbasa powinna mieć charakterystyczne oko na przekroju (szarą plamkę).

Najlepsze przepisy na potrawy z grillo-wędzarni

Specjalnie dla Państwa prezentujemy najlepsze przepisy na dania rybne i tradycyjne, które można przygotować w naszych grillo-wędzarniach. Pokażemy jak w prosty sposób można uwędzić węgorza, łososia czy kiełbasę wiejską.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego działu Przepisy, który będziemy stale powiększać o własne jak i Państwa przepisy!

Wydajność i smak

łosoś

Grillo-wędzarnie są urządzeniami profesjonalnymi do BBQ, grillowania a zarazem wędzenia. Przeznaczone są do pracy w gastronomii jak i w gospodarstwach domowych, mogą służyć do obsługi imprez cateringowych. Łatwo przewozi się urządzenia na przyczepkach niskopodwoziowych z dwoma najazdami zaczepionymi za samochodem.
Grill oraz wędzarnia może pracować w systemie ciągłym i służy do obsługi indywidualnych klientów. Ze względu na stosowany rodzaj opału oraz jego ilość jest urządzeniem bardzo ekonomicznym. W tym samym czasie można wędzić różne produkty: ryby, warzywa, sery, mięsa. Jeżeli drewno jest suche to dym jest prawie niewidoczny. Z tanich, ogólnodostępnych surowców (mięs, ryb, warzyw) można zrobić trwałe produkty, dobre jakościowo, o niepowtarzalnym smaku.

Posiadając nasze urządzenie stajesz się automatycznie członkiem elitarnego klubu "BBQ"